Vážení zákazníci,

s politováním musíme zhruba do července 2018 ukončit příjem objednávek z důvodu stěhování našeho provozu a budování nového zázemí firmy. Po tomto datu předpokládáme již standardní provoz.

Děkujeme za pochopení a věříme, že nám i nadále zachováte svou přízeň.

Otázky a odpovědi

 

Zahradní dlažby a dekorace z betonu

29.05.2015 11:58
Dlažby, které jsou uloženy do písku:  doporučujeme vyspárovat napřed drceným štěrkem frakce 4-8 mm, po nějaké době (1-2 měsíce ) používání potom dosypte chybějící štěrk a finálně můžete prosypat ještě například jemným spárovacím pískem.  Dlažby, které jsou uloženy do lepidla, malty nebo suchého betonu: lze spárovat suchým betonem,...
29.05.2015 09:27
Dlažba Montpellier se dodává ve dvou tloušťkách, cca 2,5 cm a cca 4 cm. Obě varianty lze usadit do písku, štěrkopísku, suchého betonu nebo na lepidlo.  Síla 2,5 cm do písku nebo štěrku: příliš nedoporučujeme, hlavně velké formáty by mohly být náchylnější k prasknutí, nutno velmi dobře zhutnit lože a dokonale usadit (teoreticky lze, zejména...
29.05.2015 08:58
Ničím. Není třeba. Všechno dodávané zboží již má kvalitní impregnační vrstvu, zhotovenou impregnací na bázi akrylátové pryskyřice. Ta je plně dostatečná k používání po mnoho let. Důrazně tedy varujeme před aplikací jiných přípravků na zboží, dojde tím nejspíš k poškození zboží, nebo Vámi aplikovaný přípravek nebude fungovat. Bez předchozí porady s...
29.05.2015 08:54
Nášlapné kameny usazujte zároveň s terénem tak, aby nemohlo dojít k poškození povrchu kamene sekačkou na trávu, případně nedošlo ke zničení sekačky. Kameny se usazují do štěrkopískového, štěrkového nebo pískového, dobře zhutněného lože. Kameny se po položení nesmí hýbat, kolébat, musí být usazeny zcela pevně. Kameny lze samozřejmě ukládat i do...

Vápenný výkvět a smršťovací trhliny

Přirozenou vlastností betonu a betonového zboží je vznik vápenných výkvětů či trhlin od zrání betonu. Oběma jevům se snažíme předcházet. 
Proti vzniku výkvětů používáme přísady do betonové směsi a ochranu impregnací, která zamezí průniku vápenných složek na povrch. Výkvět, pokud už k němu dojde, samovolně v krátké době vymizí, dešťová voda jej rozpustí. Obyčejně však na našem zboží žádný výkvět nebývá.
Dalším jevem je výskyt smršťovacích trhlin - ten bývá někdy na tenčích a rozměrnějších výrobcích (například dlažba Montpellier tl. 2,5 cm může mít smršťovací trhliny od velikosti desek 60x30 cm výše, případně se může vyskytnout i u nášlapných kamenů Adršpach a dalších podobných výrobků). Proti tomuto používáme chemické přísady a zpevňovací vlákna přímo v betonové směsi. Ani tento jev není častý.
Byť se snažíme všem těmto jevům předcházet,  mohou se na výrobcích občas vyskytovat - potýkají se s tím všichni výrobci betonového zboží a betonu obecně.
Oba jevy řeší ČSN jen okrajově, nemají vliv na užitnou hodnotu výrobků a zboží nemůže být na základě těchto přirozených jevů reklamováno. Pokud by však došlo k celkovému prasknutí výrobku díky smršťovací trhlině, tento výrobek Vám obratem a zdarma nahradíme novým (ještě nikdy se nám to nestalo, ale tuto možnost nabízíme automaticky jako projev naší úcty k zákazníkovi).

Jak položit dlažbu Lucca

Na řádně udusané podloží  z písku a štěrku dostatečné síly položíme mulčovací textilii.

Na textilii pokládáme kameny, dbáme na rovinnost.

Po pokládce můžeme spárovat pískem či štěrkem.

Kontakt

Prodej a výroba betonového zboží Lucca-umělý kámen Hřbitovní 14
PSČ: 46601
Jablonec nad Nisou
IČO: 70217343
výroba, obchod: 731 371 901 lucca-umelykamen@seznam.cz